اخبار سایت, جدیدترین اخبار

انتشار جدیدترین کتاب آیت‌الله العظمی مظاهری؛ با عنوان «تجلیه»

چاپ تجلیه

جلد هفتم دورۀ «سیروسلوک»، با عنوان «تجلیه» منتشر شد. 

در سال‌های گذشته، شش جلد از مجموعۀ هشت جلدی سیروسلوک، مشتمل بر یک جلد مباحث مقدّماتی و پنج دفتر، حاوی شرح منازل یقظه، توبه، تقوا، تخلیه و تحلیه، منتشر شد و اکنون دفتر هفتم مجموعۀ مزبور، دربرگیرندۀ شرح منزل ششم سیروسلوک، به زیور طبع آراسته می‌شود.

 در این کتاب، نقش اساسی «نور خداوند» در پیشبرد اهداف سیروسلوک آشکار شده است. همچنین «تجلیّات خداوند سبحان در پهنۀ هستی» که مشتمل بر دو تجلّیِ کلّی و جزیی است، در آن تعریف شده است. در فصلی از کتاب نیز بین آثار نور و ظلمت، مقایسۀ تحلیلی، از نظر قرآن کریم، به‌عمل آمده است. مباحثی از کتاب نیز به تکمیل نظری چرخۀ خودسازی و تهذیب نفس در مدار سیروسلوک، می‌پردازد.

برخورداری از نثری روان و قابل فهم و عاری از اصطلاحات غامض علمی یا عرفانی، از ویژگی‌های این اثر نفیس است.

این کتاب که در مؤسّسۀ فرهنگی مطالعاتی الزّهراء«سلام‌الله‌علیها» تنظیم شده، در هفت فصل و در ۲۹۶ صفحه، در قطع رقعی چاپ شده است.

کتاب تجلیه همراه با سایر آثار آیت‌الله العظمی مظاهری، از بیستم تا سی‌ام اردیبهشت ماه، در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، واقع در شبستان مصلی امام خمینی«قدّس‌سرّه» عرضه می‌گردد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و تهیۀ این کتاب، با شماره تلفن ۳۴۴۹۳۶۷۱ ۰۳۱ تماس حاصل نمایند یا به وبگاه WWW.AlzahraBook.IR  مراجعه نمایند.

مطالعه فهرست —— مطالعه مقدمه

لینک صفحات و کانال‌های فضای مجازی مؤسسۀ فرهنگی مطالعاتی الزّهراء«سلام‌الله‌علیها» ناشر آثار آیت‌الله العظمی مظاهری

ایتا

تلگرام

اینستاگرام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *