اخبار سایت

جلد ششم مجموعۀ «سیروسلوک» با عنوان «تحلیه» منتشر شد

جلد ششم مجموعۀ «سیروسلوک» با عنوان «تحلیه» منتشر شد
ششمین جلدِ دورۀ «سیروسلوک»، از تألیفات آیت‌الله العظمی مظاهری، حاوی شرح منزل تحلیه(آراستن)، از منازل سیروسلوک به چاپ رسید.
پیش از این، مقدمۀ مباحث سیروسلوک در یک جلد و نیز شرح منازل یقظه، توبه، تقوا و تخلیه در چهار دفتر منتشر شده بود و اکنون دفتر تحلیه، مشتمل بر شرح منزل پنجم از منازل هفت‌گانۀ سیروسلوک، گشوده می‌شود.
در این کتاب، ضمن تشریح ریشه‌ها و عوامل پدید آورندۀ فضائل اخلاقی و صفات حسنه، راهکارهای عملی و کاربردیِ برخورداری انسان از صفات نیکوی انسانی تبیین شده است.
فصلی از این کتاب، به تبیین ساختار شخصیت و هویت انسان و تأثیر صفات، بر تکوین هویت او در دنیا و آخرت اختصاص یافته است.
همچنین در این کتاب با تبیین «قاعدۀ زرّین اخلاق» به‌عنوان عصارۀ دستورات اخلاقی، اهتمام به پیروی از قاعدۀ زرّین اخلاق، نشانۀ حرکت در مدار منزل تحلیه قلمداد شده است.
برخورداری از نثری روان و قابل فهم و عاری از اصطلاحات غامض علمی، از ویژگی‌های این کتاب نفیس است.
این اثر ارزشمند که توسط مؤسّسۀ فرهنگی مطالعاتی الزّهراء«سلام‌الله‌علیها» تنظیم شده، در چهار فصل و در ۲۸۸ صفحه، در قطع رقعی عرضه می‌گردد.
کتاب تحلیه همراه با سایر آثار آیت‌الله العظمی مظاهری، در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، واقع در شبستان مصلی امام خمینی«قدّس‌سرّه»، راهرو ۲۴، غرفۀ ۲۸ ارائه می‌گردد.
علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و تهیۀ این کتاب، با شماره تلفن ۳۴۴۹۳۶۷۱ ۰۳۱ تماس حاصل نمایند یا به فروشگاه اینترنتی WWW.ALZAHRAbook.IR مراجعه نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *